Sertifikuota darbo apranga

Sertifikuota darbo apranga

Mūsų darbo apranga yra sertifikuota pagal aukštus tarptautinius standartus. Čia galite sužinoti daugiau apie įvairius sertifikatus, kad įsitikintumėte, jog rasite Jūsų darbo sąlygas atitinkančią darbo aprangą.

  • EN ISO 20471 - Didelio matomumo drabužiai

Šis standartas numato reikalavimų drabužiams, kurie yra skirti užtikrinti asmens matomumą pavojingose situacijose, nepaisant apšvietimo sąlygų dienos arba nakties metu, esant dirbtiniam apšvietimui (matomumas 24 val.). Efektyvų matomumą užtikrina naudojami fluorescenciniai audiniai ir šviesą atspindinčios juostelės. Matomumas yra matuojamas kaip atspindinčio audinio bei fluorescencinio audinio (X) ploto ir vietos bei jų kokybės (Y) derinys.

X – atspindinčio / fluorescencinio audinio lygis 1, 2 arba 3.

Y – atspindintis audinys, naudojamas darbo drabužiams karščio veikiamose darbo vietose (išskyrus ugniagesių ir suvirintojų aprangą)

Drabužių klasės Fluorescencinė medžiaga Atspindinti medžiaga
3 klasė - aukščiausia 0,80 m²  0,20 m² 
2 klasė - vidutinė 0,50 m²  0,13 m² 
klasė - žemiausia 0,14 m²  0,10 m² 

 

  •  EN 420 - Apsauginės pirštinės

Europos standartas EN 420 apibrėžia apsauginių pirštinių, paprastai naudojamų apsaugos tikslais, reikalavimus ir bandymo metodus. Šis standartas yra skirtas užtikrinti, kad pirštinės nepakenktų vartotojui ir būtų patogios bei saugios naudoti. Testai ir reikalavimai apima odos pH ir chromo VI kiekį, vandens garų pralaidumą ir medžiagų absorbciją. Tai taip pat apima pirštinių dydžio ir jų įtakos pirštų miklumui ištirti procesus, taip pat bendruosius reikalavimus dėl informacijos, kuri turi būti pateikta ir pažymėta pirštinėmis.

Darbo pirštinės EN420 standarto

Pirštinės ilgis matuojamas pakabinant nuo viduriniojo piršto pagal griežtą taisyklę su užapvalintu galu, pritaikytu piršto galui. Pirštu manipuliuojama, kad būtų pašalintos raukšlės ar raukšlės, ir užrašomas mažiausias ilgis. EN 420 standarte pateikiamas kiekvieno ilgio pirštinių mažiausio ilgio sąrašas. Tik specialios paskirties pirštinės gali būti trumpesnės už minimalų ilgį. Tokiais atvejais gamintojas vartotojo instrukcijose turi paaiškinti, kad ši pirštinė tinkama tam tikram tikslui.

Odos ir tekstilės medžiagų pH vertė turėtų būti nustatyta ant apsauginių pirštinių. Ši pH vertė turi būti nuo 3,5 iki 9,5. Be to, kiekvieno tipo pirštinėse turėtų būti tiriamas atskiras šešiavalentis chromas, o nurodyta vertė neturėtų viršyti 3 mg / kg. Šešiavalentis chromas yra žinoma alergenų medžiaga.

Apsauginių pirštinių matmenys nustatomi atsižvelgiant į bendrą sutartą žmogaus ranką Europoje.

Darbinių pirštinių dydis ir pardavimas

  • EN388 - Apsauginės pirštinės. Apsauga nuo mechaninių pažeidimų

EN 388 standartas, kuris yra Europos standartas, apibūdina apsauginių pirštinių nuo mechaninių pavojų savybes ir bandymo metodus. Mūsų šalyje yra tokiu pavadinimu: TS EN 388 Apsauginės pirštinės nuo mechaninių pavojų.

Rankos yra pažeidžiamos daugybės pavojų darbo aplinkoje, įskaitant įvairius mechaninius pavojus. Yra daugybė darbuotojų, kurie tvarko mažas detales, griauna, dirba su stiklu ar daugeliu kitų medžiagų, ir rizikuoja susižeisti dėl pjūvių ir įplyšimų. Todėl svarbu apibrėžti ir pateikti tinkamiausias apsaugines pirštines atliekamam darbui, atsižvelgiant į veiklos sritį. Nes tam darbui netinkamos apsauginės pirštinės užkerta kelią vikrumui ar kelia riziką, kai pakliūna į mašinas.

EN388 standarto darbo pirštinės

EN 388 standartas yra pagrindinis standartas, apie kurį reikia žinoti priimant šį sprendimą. Pagal šį standartą išbandytų pirštinių našumo lygis yra aukštas.

Šis standartas yra saugos standartas, sukurtas apsauginėms pirštinėms nuo mechaninių pavojų, kuris keletą metų buvo atnaujintas. Naujausias atnaujinimas buvo atliktas 2018 m.

Iš tikrųjų šis standartas naudojamas kartu su EN 420 standartu. EN 420 standartas yra apsauginių pirštinių, bendrųjų savybių ir bandymo metodų standartas.

EN 388 standartas, kuris padeda vartotojams ir saugos vadybininkams nustatyti apsauginės pirštinės apsaugos lygį, suteikia apsaugą nuo įvairių mechaninių pavojų ir naudoja indekso reikšmes vertindamas pirštinės veikimą. Šios vertės yra šios:

  • Susidėvėjimas
  • Atsparumas pjūviui (kupė bandymas)
  • Atsparus ašaroms
  • Atsparumas punkcijai
  • Atsparumas pjūviui (EN ISO 13997)
  • Smūgio apsauga (EN 13594)

Ankstesnėse standarto versijose nebuvo atsparumo pjovimui ir apsaugos nuo smūgių.

 

Grįžti į tinklaraštį