Patarimai renkantis darbo rūbus bei EN ISO standartų reikšmė

Patarimai renkantis darbo rūbus bei EN ISO standartų reikšmė

Renkantis darbui tinkamiausius drabužius, svarbu atsižvelgti į stilių ir funkcionalumą. Jūs ne tik norite atrodyti profesionaliai, bet ir užtikrinti, kad jūsų drabužiai būtų patogūs ir atlaikytų jūsų darbo keliamus reikalavimus.

Vienas didžiausių privalumų investuojant į aukštos kokybės darbo aprangą yra tai, kad jie gali tarnauti ilgus metus, net ir dažnai naudojant. Tai ne tik ilgainiui sutaupo pinigų, bet ir reiškia, kad dirbdami visada jausitės geriausiai.

Kitas privalumas yra tai, kad daugelis darbo drabužių yra sukurti su specifinėmis savybėmis, todėl jie puikiai tinka tam tikro tipo darbams. Pavyzdžiui, kai kurie drabužiai gali turėti sustiprintas kišenes arba papildomus paminkštinimus tiems, kurie dirba statybose ar kitose didelio fizinio aktyvumo reikalaujančiose srityse.

Kai reikia rasti geriausią kainos ir kokybės santykį, ieškokite prekių ženklų, kurių specializacija yra darbo drabužiai. Šios įmonės dažnai naudoja aukštesnės kokybės medžiagas ir konstrukcinius metodus, todėl drabužiai gali tarnauti ilgiau ir geriau aspaugoti bei būti pritaikyti būtent Jūsų veiklai.

Perkant darbo drabužius taip pat verta atsižvelgti į specifinius savo darbo poreikius. Pavyzdžiui, jei dirbate laboratorijoje, jums gali prireikti drabužių, kurie būtų atsparūs ugniai arba apsaugotų jus nuo cheminių medžiagų.

Štai keletas patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti savo darbo aprangą:

  • Tinkamai prižiūrėkite savo drabužius. Tai reiškia, kad juos reikia išplauti ir išdžiovinti pagal gamintojo instrukcijas ir stengtis, kad jie nebūtų pažeisti dėl grubaus naudojimo ar netinkamo laikymo.
  • Investuokite į universalius gaminius, kuriuos galima nešioti įvairiomis aplinkybėmis.
  • Ieškokite drabužių, kurie gerai tinka. Per ankšti arba per laisvi drabužiai gali būti nepatogūs ir nesuteikti reikiamos apsaugos darbe.
  • Atsižvelkite į klimatą, kuriame dirbate, rinkitės orui ir aplinkai tinkamus drabužius.

Vadovaudamiesi šiais patarimais galėsite rasti stilingų ir funkcionalių drabužių, kurie užtikrins, kad dirbdami atrodysite ir jausitės geriausiai.

 

Ką naudinga žinoti apie EN ISO standartus?

EN ISO standartai – tai Europos standartizacijos komiteto (CEN) nustatytas gairių rinkinys, apibrėžiantis minimalius darbo drabužių saugos, funkcionalumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Šie standartai yra pripažinti tarptautiniu mastu ir yra reguliariai atnaujinami, siekiant užtikrinti, kad jie išliktų aktualūs ir atspindėtų naujausius technologijų ir medžiagų pasiekimus.

Vienas iš pagrindinių EN ISO standartų privalumų yra tai, kad jie užtikrina, kad darbo drabužiai atitiktų tam tikrus minimalius saugos ir funkcionalumo reikalavimus. Pavyzdžiui, EN ISO 20471 yra gerai matomų drabužių standartas, kuriame nustatomi minimalūs spalvos, atspindžio ir dizaino reikalavimai, siekiant užtikrinti, kad drabužiai būtų matomi esant prastam apšvietimui.

Kitas svarbus standartas yra EN 343, kuris apima apsauginius drabužius nuo lietaus. Jis nustato minimalius atsparumo vandeniui, pralaidumo orui ir ilgaamžiškumo reikalavimus, kad žmonės, dirbantys šlapiomis sąlygomis, būtų apsaugoti nuo stichijų.

EN ISO 11612 yra apsauginių drabužių nuo karščio ir liepsnos standartas. Jame nustatyti minimalūs kūno apsaugos nuo karščio ir liepsnos reikalavimai, medžiaga turi atlaikyti tam tikrą karščio lygį ir būti apsaugota nuo nudegimų.

EN ISO 14116 yra apsauginių drabužių nuo riboto liepsnos plitimo standartas. Jame nustatomi drabužių medžiagos ir dizaino reikalavimai, siekiant užkirsti kelią liepsnos plitimui arba jį apriboti.

Galiausiai EN ISO 11611 yra apsauginių drabužių, naudojamų suvirinimui ir panašiems procesams, standartas. Jame nustatyti minimalūs kūno apsaugos nuo karščio ir liepsnos reikalavimai, taip pat nuo kibirkščių, purslų ir kitų pavojų, susijusių su suvirinimu ir kitais terminio pjovimo procesais.

Pirkdami darbo drabužius, kurie yra sertifikuoti pagal EN ISO standartus, klientai gali būti tikri, kad jie gauna gaminius, atitinkančius tam tikrus minimalius saugos, funkcionalumo ir ilgaamžiškumo reikalavimus. Tai gali padėti užtikrinti, kad darbuotojai būtų apsaugoti darbe ir kad darbdaviai laikytųsi savo teisinių įsipareigojimų, susijusių su darbo sauga.

Grįžti į tinklaraštį