signaliniai darbo rūbai

Padidinto matomumo darbo apranga - Signaliniai rūbai

Apsauginiai drabužiai yra būtini norint apsaugoti darbuotojus įvairiose pramonės šakose, ypač tiems, kurie atlieka pavojingas arba užduotis, kur yra prastas apšvietimas. Geras matomumas yra viena iš svarbiausių apsauginių drabužių savybių, nes dėl to darbuotojai geriau matomi aplinkiniams ir sumažėja nelaimingų atsitikimų rizika.

Pagal Europos sąjungos standartą EN ISO 20471, gerai matoma apranga turi būti sukurta taip, kad ją dėvintis asmuo galėtų išsiskirti esant bet kokiam apšvietimui, ypač naktį ir tokiomis sąlygomis, kurios apsunkina matomumą, pavyzdžiui, dūmai ar rūkas. Standartas taip pat siūlo įvairias matomumo klasifikacijas pagal rizikos lygį darbo vietoje.

Europos standartas gerai matomiems drabužiams yra EN ISO 20471. Jis laikomas pasauliniu gerai matomų drabužių standartu ir buvo sukurtas Tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO). Standarto tikslas – pasiūlyti darbuotojams, kuriems gresia pavojus dirbant šalia judančios technikos ar kitos mobiliosios įrangos, vienodo lygio apsaugą.

Standarte pateikiamos minimalios gerai matomų drabužių specifikacijos, įskaitant drabužio dizainą, funkcionalumą ir testavimą. Atsižvelgiant į rizikos lygį darbo vietoje, jis taip pat siūlo keletą matomumo klasių.

1 klasė: ši klasė skirta naudoti mažos rizikos aplinkoje, pavyzdžiui, biure arba statybvietėje, kur judėjimas yra minimalus. Tam reikia mažiausiai 0,14 m² fluorescencinės medžiagos ir 0,10 m² atspindinčios medžiagos.

2 klasė: ši klasė skirta naudoti vidutinio pavojaus aplinkoje, pavyzdžiui, statybvietėje, kurioje intensyvus eismas, arba sandėlyje. Tam reikia mažiausiai 0,50 m² fluorescencinės medžiagos ir 0,13 m² atspindinčios medžiagos.

3 klasė: ši klasė skirta naudoti didelės rizikos aplinkoje, pavyzdžiui, statybvietėje, kurioje intensyvus eismas, arba greitkelyje. Tam reikia mažiausiai 0,80 m² fluorescencinės medžiagos ir 0,20 m² atspindinčios medžiagos.

Standartas taip pat nustato minimalius fluorescencinių ir atspindinčių medžiagų atsparumo spalvoms ir atsparumo oro sąlygoms reikalavimus, taip pat minimalų šviesą atspindinčių medžiagų, naudojamų gerai matomuose drabužiuose, šviesą atspindinčias savybes.

Nors atitiktis EN ISO 20471 standartui yra neprivaloma, daugelis šalių ir įmonių nustatė reikalavimą, kad darbuotojai vilkėtų gerai matomą aprangą, atitinkančią šį standartą, siekiant apsaugoti specialistus ir sumažinti nelaimingų atsitikimų tikimybę.

Apibendrinant, EN ISO 20471 yra pasaulinis standartas, kuriame pateikiamos rekomendacijos dėl gerai matomų drabužių kūrimo, funkcionalumo ir testavimo. Siūlyant standartizuotą apsaugos ir matomumo lygį, juo siekiama užtikrinti darbuotojų saugą.

Įprastą gerai matomą darbo aprangą sudaro kombinezonai, liemenės, striukės ir švarkai. Šių rūbų fluorescencinė konstrukcija atspindi šviesą, padidindama naudotojo matomumą kitiems. Šviesą atspindinti juosta, kuri pagerina matomumą atspindėdama šviesą atgal į jos šaltinį, taip pat yra įprasta gerai matomų darbo drabužių savybė.

Renkantis gerai matomus drabužius, labai svarbu atsižvelgti į konkrečius jūsų darbo reikalavimus, taip pat į rizikos dydį jūsų darbo vietoje.

Be to, labai svarbu atsiminti, kad gerai matomi darbo drabužiai turi būti tinkamo dydžio jei norime ir toliau užtikrinti tokį matomumą, koks buvo suprojektuotas. Siekiant išvengti išblukimo, fluorescencines medžiagas reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o atspindinčią juostą reikia laikyti švarią ir nepažeistą.

Siūlome didelį gerai matomų darbo drabužių pasirinkimą, atitinkantį EN ISO 20471 - https://dudu.lt/collections/signaliniai-drabuziai. Mūsų gaminiai yra pagaminti iš aukščiausios kokybės komponentų ir yra sukurti taip, kad būtų užtikrintas aukščiausio lygio komfortas, saugumas ir matomumas. Peržiūrėkite mūsų kolekciją, kad rastumėte idealius gerai matomus drabužius, atitinkančius jūsų poreikius.

EN ISO 20471 signaliniai rūbai
Grįžti į tinklaraštį