Sertifikuota darbo apranga. Spec. rūbai įmonėms. Apranga įmonėms su sertifikatais

Kaip išsirinkti darbo rūbus? Į ką atkreipti dėmesį?

Skirtingiems darbams atlikti būna pritaikyti ir specialūs drabužiai, užtikrinantys apsaugą nuo aplinkos veiksnių, būdingų tam tikrai darbo aplinkai ar garantuojantys matomumą dirbant pavojingoje aplinkoje.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis darbo rūbus?

Kur drabužiai bus naudojami?

 • Lauke. Audinys turi būti laidus orui, bet ne vandeniui, turi užtikrinti komforta, apsaugoti nuo vėjo, šaltuoju metų laiku svarbus pašiltinimas, kuris leistų dirbti esant žemai temparatūrai.
 • Patalpose. Atkreipkite dėmesį į audinių sudėti bei rinkitės daugiau natūralios medžiogos turinčius audinius. Taip pat populiarėja aukštos kokybės sintetiniai audiniai, kurie turi geresnes savybes nei natūralios medžiagos.
 • Statybų sektoriuje. Drabužiai turi būti lengvai skalbiami, patvarūs, ilgaamžiai, atsparūs dėvėjimuisi, turi suteikti apsaugą nuo tam tikrų medžiagų, sužalojimų, odos pažeidimų.
 • Kelyje. Itin svarbios šviesą atspindinčios detalės, kurios būna ant švarkų rankovių, juosmens srityje, kelnių apatinėje dalyje.

 

Darbo rūbų tipai:

 • Apranga nuo lietaus. Nepamainomi esant drėgnoms oro sąlygoms bei krintant krituliams. Turi būti patogi, nelaidi vandeniui, nemažinanti matomumo, dažnai būna su papildomais šviesą atspindinčiai elementais. Dažnai turi papildomai aplietas ar kitaip apsaugotas siūles.
 • Darbo striukės ir liemenės. Dirbantiems kolektyve, tamsiuoju paros metu rekomenduojame rinktis ryškiaspalvę striukę ar liemenę su atšvaitais. Drabužis turi būti atsparus vandeniui, apsaugoti nuo vėjo.
 • DžemperiaiDžemperis turėtų būti patogus, tinkamas darbo aplinkoje vyraujančiai temperatūrai. Atkreipkite dėmesį, kad rūbai neturi būti per dideli, kad nekeltų papildomo pavojaus dirbant prie judančių mechanizmų ar jų dalių.
 • ŠvarkaiPuikus pasirinkimas dirbantiems patalpose arba lauke šiltuoju metų laikotarpiu. Dirbant kolektyve reikėtų rinktis švarką su šviesą atspindinčiais elementais. Prioritetą teikite tiems, kurių rankogaliai bei apačia yra reguliuojami.

Švarkai darbui

 • Kelnės, kombinezonai. Dirbantiems su smulkiais įrankiais pravartu atsižvelgti į kišenių skaičių, išdėstymą, dydį. Puikus variantas – kelnes su kelių paminkštinimais, jeigu tenka dažnai lankstytis bei klūpėti. Kelnių medžiaga turi būti ganėtinai stora ir tvirta, kad suteiktų apsaugą kojoms.

Kombinezonai ir kelnės darbui

 • MarškinėliaiJie turi užtikrinti odos kvėpavimo galimybę, taip pat turėtų sugerti prakaitą, tad kokybiška, orui laidi medžiaga būtų privalumas.

Marškinėliai darbininkams ir statybininkams

Šie darbo rūbai užima didžiausią mūsų asortimento dalį, tačiau turime ir dar platesnį pasirinkimą: chalatai, darbo pirštinės, kojinės, kepurės, kostiumai, marškiniai, švarkai, šortai, taip pat darbo batai.
Kai kurie džemperiai bei striukės yra atsparios vandeniui, tačiau reikia nepamiršti, kad atsparumas vandeniui neleidžia kūnui „kvėpuoti“, todėl šia ypatybe reikėtų naudotis tik tada, kai to reikia. Taip pat rekomenduojame įsitikinti, kad pasirenkami darbo rūbai apsaugos jus nuo jūsų darbe esančių pavojų (tokių kaip tepalai, rūgštys, aukšta temperatūra, didelė trintis).  

Medžiaga, iš kurios pagaminti rūbai

Audinys yra labai reikšmingas, kadangi tiesiogiai susijęs su komfortu, saugumu. Mūsų asortimente galite rinktis iš plataus darbui skirtų drabužių spektro pagal tai, iš kokios medžiagos jie pasiūti.
 • Poliesteris: nereikalauja specialios priežiūros, pasižymi itin aukštu atsparumu, ilgaamžiškumu, patvarumu, dažnai maišomas su natūraliais audiniais.
 • Medvilnė: natūralus pluoštas, nealergizuojantis, nedirginantis odos, puikiai sugeria drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, puikus pasirinkimas net į alergijas linkusiems, jautrią odą turintiems žmonėms.
 • Polivinilchloridas (PVC): geras variantas, jei reikia maksimalios apsaugos nuo lietaus.
 • Polietilenas: gera apsauga nuo lietaus, drėgmės, vandens.
 • Nailonas: labai atsparus ir patvarus audinys, pasižymintis pavydėtinu atsparumu dilimui, tačiau jautrus saulės spinduliams, linkęs gelsti, todėl maišomas su kitais audiniais.
 • Polipropilenas: labai tvirtas bei atsparus išorės poveikiui, ilgaamžis, lengvai prižiūrimas, gerai išgarina drėgmę.
Be šių, dažniausiai naudojamų, darbo rūbai gali būti ir iš elastano, poliamido, poliuretano, vilnos, vinilo ar kitų medžiagų.

Dydis

Tai vienas iš svarbiausių kriterijų, nes darbui skirti rūbai neturi būti nei per dideli, nei per maži. Patogūs rūbai geriausiai atliks savo funkciją, suteiks komfortą bei leis darbą atlikti saugiai visą darbo laiką.
Mūsų asortimente rasite platų pasirinkimą pagal dydžius nuo XXS iki 8XL.Turime ir universalių dydžių rūbų.

Su šviesą atspindinčiomis detalėmis ar be jų?

Drabužiai darbui su atšvaitais reikalingi tada, jei dirbama lauke, ypač – temstant ar jau sutemus. Atspindinčios detalės didina matomumą, todėl yra reikšmingos saugumo kontekste. Šviesą atspindintys rūbai dažniausiai naudojami statybose, kelių tiesimo ir priežiūros srityse, gamybos, mechanikos bei sunkiosios pramonės įmonėse.

Su pašiltinimu?

Šiltą sluoksnį turintys darbo rūbai bus nepamainomi dirbant lauke šaltuoju metų laiku arba dirbant patalpose, kuriuose yra palaikoma žemesnė temperatūra.

Kaina

Darbo rūbų kainos priklauso nuo drabužio tipo, medžiagų, iš kurių pagaminti, gamintojo, modelio, papildomų priedų ir kt.
Mūsų asortimente mažiausia kaina gali pasigirti lietpalčiai, šviesą atspindinčios liemenės, kailinės kojinės, medvilniniai marškinėliai, nuo lietaus saugančios polivinilchlorido striukės ir pan. Tačiau net brangiausias prekes įsigysite kur kas pigiau, jei pirksite, kai taikoma akcija. Išpardavimas su nuolaida leidžia netaupyti kokybės sąskaita. 

Kodėl patogu pirkti internetu?

Išsirinkti ir pirkti mūsų el. parduotuvėje DUDU.LT patogu, kadangi esate nepriklausomi nuo vietos ir laiko, galite pirkimą planuoti kada norite, apmokėti iš anksto ar pristatymo metu. Pirkiniai Jus operatyviai pasieks bet kuriame mieste ar kaime Lietuvoje: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ar kituose miestuose, miesteliuose, kaimuose bei vienkiemiuose.
 • Užsisakykite prekę parduotuvėje pas mus ir pasirinkite pristatymą su kurjeriu, tokiu atveju turėsite galimybę atsiskaityti tiesiai kurjeriui grynais pinigais ar kortele kada Jums atveš siuntinį.
 • Labai patogus ir greitas pristatymas yra paštomatais visoje Lietuvoje: dirbame su DPD ir Lietuvos pašto LP Express paštomatais, tad pasirinkite netoli Jūsų esantį paštomatą ir galėsite atsiimti siuntą savarankiškai bei atsiskaityti atsiimant siuntą bankine kortele pačiame paštomate.
 Darbo rūbų greitas pristatymas įmonėms

Dažniausia užduodami klausimai (DUK)

Kokie būna darbo rūbų tipai?
Darbo kelnės, kombinezonai, džemperiai, striukės, liemenės, marškinėliai, švarkai, kojinės, chalatai, kepurės, šalmai, kojinės, antkeliai, akiniai, respiratoriai, ausinės, ausų kištukai, prijuostės, šortai, darbo avalynė: auliniai batai, sandalai, žieminiai batai, basutės, šlepetės, bachilai.
 
Kaip išsirinkti darbo rūbus? Į ką atkreipti dėmesį?
Pirmiausia vertinamos darbo sąlygos ir drabužių tipas, tada dydis, modelis, taip pat ar reikalingi darbo rūbai vyrams ar darbo rūbai moterims.
 
Kiek vidutiniškai kainuoja darbo rūbai?
Kainos varijuoja labai plačiame diapazone nuo vos vieno euro iki kelių šimtų, nes priklauso nuo tipo, audinio, funkcionalumo ir kitų aspektų.
 
Kokie darbo rūbai aktualiausi žiemą, o kokie vasarą?
Žiemą populiarios pašiltintos striukės, kelnės, kombinezonai, švarkai. Vasarą populiarūs kokybiško, odai leidžiančio kvėpuoti audinio marškinėliai, švarkai, kelnės, kombinezonai, šortai.
 
Kokie kiti svarbūs priedai prie darbo rūbų?
Darbo batai, pirštinės, kepurės, šalmai, apsauginiai akiniai, dujokaukės, respiratoriai, kelių apsaugos, ausų kištukai, skydeliai, antkeliai, papildomos kišenės ir kilpos įrankiams, vienkartiniai rūbai, bachilai, rankovės ir prijuostės, kepurės, pošalmiai ir kitos prekės.
Darbo rūbų priedai ir aksesuarai
Grįžti į tinklaraštį