EN 1149 Apsauginiai drabužiai. Elektrostatinės savybės

EN 1149 Apsauginiai drabužiai. Elektrostatinės savybės

Europos standartas EN 1149 apibrėžia elektrai laidžių drabužių reikalavimus. Pavyzdžiui, rūbai kartu su elektrai laidžiais batais sudaro visiškai įžemintos sistemos dalį. Tokie apsauginiai drabužiai apsaugo nuo kibirkščių ir sprogimo rizikos. Drabužiai, gaminami pagal šį standartą, priimami tik kartu su TS EN ISO 11612 standartu, kuris yra antipireninių drabužių standartas.

Antistatiniai rūbai

Drabužiai, kuriems taikomas TS EN 1149 standartas, sumažina personalo elektrostatinį krūvį ir degių statinių kibirkščių susidarymą. Šie apsauginiai drabužiai turėtų būti naudojami darbo aplinkoje, kurioje gali susidaryti sprogi aplinka. Šis standartas apibūdina elektrostatinius drabužių reikalavimus.

Tokio tipo apranga naudojama darbo aplinkoje, kurioje yra sprogimo ir gaisro pavojus. Tačiau netinka darbo aplinkoms, praturtintoms deguonimi. Tai nesuteikia absoliučios apsaugos nuo elektros smūgio. Ypač įmonės, kurios turi laikytis ATEX direktyvų, turi dėvėti drabužius, kurie atitinka TS EN 1149-5 standartą. ATEX yra santrumpa, gauta iš posakio „ATmosphere Explosible“.

Grįžti į tinklaraštį