Darbo drabužiai autoservisams

Darbo drabužiai autoservisų specialistams: kodėl svarbūs EN ISO standartai?

Jau, greičiausiai, žinote kaip yra svarbu aprūpinti savo darbuotojus tinkama darbo apranga ir asmeninės saugos priemonėmis. Tai ne tik padeda specialistams saugiai ir patogiai dirbti, bet ir gali pagerinti produktyvumą bei išvengti nelaimingų atsitikimų ar traumų.

Kalbant apie automobilių remonto dirbtuvių darbuotojų darbo aprangą ir asmeninės saugos priemones, yra keletas specifinių EN ISO standartų, kuriuos turėtumėte žinoti. Šie standartai padeda užtikrinti, kad jūsų darbo rūbai ir saugos priemonės atitiktų tam tikrus veiklos reikalavimus ir galėtumėte būti tikri, jog Jūsų darbuotojai bus apsaugoti ir galės saugiai bei efektyviai atlikti savo darbą.

Štai keletas svarbiausių EN ISO standartų, taikomų darbo drabužiams autoservisų veikloje:

 • EN ISO 13688:2013 – šis standartas apibrėžia bendruosius apsauginių drabužių, įskaitant darbo drabužius, reikalavimus ir nurodo bandymo metodus, skirtus šios aprangos savybėms matuoti.
 • EN ISO 20471:2013 – šis standartas apibrėžia reikalavimus gerai matomiems drabužiams, kurie yra svarbūs darbuotojams, dirbantiems vietose, kuriose yra pavojus, kad juos partrenks judančios transporto priemonės.
 • EN 343:2019 – Šis standartas nustato reikalavimus apsauginiams drabužiams, kurie apsaugo nuo blogo oro poveikio, įskaitant lietų ir vėją.
 • EN 388:2016 – Šis standartas apibrėžia reikalavimus apsauginėms pirštinėms, įskaitant atsparumą dilimui, atsparumą ašmenų pjovimui, atsparumą plyšimui ir atsparumą pradūrimui.
 • EN 20345:2011 – šis standartas apibrėžia reikalavimus, keliamus apsauginei avalynei, įskaitant atsparumą smūgiams, atsparumą gniuždymui ir atsparumą slydimui.

mechanikams apranga darbui remontuojant automobilius


Pateikdami šiuos EN ISO standartus atitinkančius darbo drabužius, galite būti tikri, kad Jūsų darbuotojai yra apsaugoti ir Jūsų įmonė laikosi saugos taisyklių.

Štai keletas svarbiausių darbo drabužių ir saugos priemonių tipų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti savo automobilių remonto dirbtuvių darbuotojams:

 • Kombinezonai arba kombinezonai: šie vientisi drabužiai apsaugo visą kūną nuo nešvarumų, riebalų ir kitų teršalų.
 • Darbinės kelnės ir marškiniai: patvarios, sustiprintos kelnės ir marškiniai apsaugo nuo aštrių briaunų ir karštų paviršių.
 • Apsauginiai akiniai arba apsauginiai akiniai: jie apsaugo darbuotojų akis nuo šiukšlių ir kenksmingų cheminių medžiagų.
 • Klausos apsauga: darbuotojams gali tekti nešioti ausų kištukus arba ausines, kad apsaugotų klausą nuo triukšmingų mašinų ir įrankių.
 • Pirštinės: Apsauginės pirštinės užtikrina sukibimą, apsaugo nuo įpjovimų ir pradūrimų ir izoliuoja nuo karščio ir šalčio.
 • Apsauginė avalynė: Plieniniai batai ar batai apsaugo nuo sunkių krintančių daiktų ir kitų pavojų.
 • Kietosios kepurės: Darbuotojams gali tekti dėvėti kepures, kad apsaugotų galvą nuo krintančių daiktų arba išvengtų galvos traumų kritimo atveju.
 • Respiratoriai: tais atvejais, kai darbuotojai gali būti veikiami kenksmingų cheminių medžiagų ar dūmų, respiratoriai gali padėti apsaugoti jų plaučius ir kvėpavimo sistemą.


Suteikdami savo darbuotojams tinkamą darbo aprangą ir asmeninės apsaugos priemones, galite padėti užtikrinti, kad jie galėtų saugiai ir efektyviai atlikti savo darbą, taip pat sumažinti nelaimingų atsitikimų ir traumų riziką. O pasirinkę EN ISO standartus atitinkančią darbo aprangą, galite būti tikri, kad užtikrinate kokybišką, efektyvią savo darbuotojų aplinką.

darbo apranga autoservisų meistrams

Grįžti į tinklaraštį